דמיון מודרך לטיפול בכאבי מחזור

מחזור חודשי הוא חלק מהעולם הנשי, הוא יכול להיות קסום וזורם ויכול להיות כואב, מציק, מפריע ולעיתים משבש מאוד את החיים.דמיון מודרך לטיפול בכאבי מחזור יש דרכים שונות להתמודד עם כאבי מחזור כאשר הדרך המוכרת למרבית הנשים היא נטילה של משככי כאבים כמו אדוויל, אדקס, נורופן וכדומה אך מעבר לתרופות הקונבנציונליות יש דרכים נוספות אשר מקלות על תופעות המחזור כולל כאבים כמו פעילות גופנית, צמחי מרפא, דיקור סיני, שיאצו, רפלקסולוגיה ודמיון מודרך.

מה המקור לכאבי מחזור?

במהלך החודש רירית הרחם מתעבה ומכינה את עצמה לקליטה של עובר, אך כאשר הגוף מזהה כי לא נקלט עובר ואין הריון ושאין צורך ברירית עבה המרפדת את הרחם מגיע המחזור, במהלכו הרחם מתכווץ בכדי להפריש מהרחם את הרירית שאין בה צורך. התכווצות הרחם נעשית מול צוואר רחם סגור, ככל שצוואר הרחם סגור יותר והרירית עבה יותר כך ההתכווצויות חזקות וכואבות יותר. כאבי מחזור קשים מתרחשים לרוב יותר בקרב נשים שטרם ילדו ולעיתים יש מעבר לכאבי המחזור תופעות נוספות כמו סחרחורות, בחילות, כאבי ראש ועוד. כאבי מחזור לרוב אינם מעידים על כך שמשהו לא תקין אך במקרים בהם כאבי המחזור כואבים מאוד וקיצוניים הם עלולים להעיד על אנדומטריוזיס.

שמן פיגם

שמן פיגם - שמן הפלא להקלה בכאבי מחזור

מריחת השמן על הבטן התחתונה מניעה את הרחם ומשככת כאב.

למידע נוסף והזמנה עם שליח עד הבית הקליקי כאן

מה עומד בבסיס הדמיון המודרך?

ישנה הבנה כי למוח שלנו ולמחשבות שלנו השפעה רבה על המצב הפיזי שלנו, דמיון מודרך הוא תהליך בו בעזרת הדמיון אנו משפיעים על המצב הרגשי, הנפשי והפיזי. בעזרת הדמיון המודרך והתרגול שלו לומדים לשלוט במוח, במחשבות ובתחושות ולהשפיע על הגוף ובכך לשפר את המצב ולהקל במגוון מצבים החל מכאבי ראש, מצב רוח לא טוב ותסמינים רגשיים, כאב בטן ועוד.

כך עובד דמיון מודרך להקלה על כאבי מחזור – נסי את בבית

מצאי מקום שקט, נעים ורגוע בו את יכולה להיות במהלך התהליך אשר לוקח כ- 5 דקות, את יכולה לשבת או לשכב, חשוב שיהיה לך נוח.

עצמי עיניים וקחי 3 נשימות עמוקות, מלאי את חלל החזה, הבטן ונשפי בעדינות את האויר החוצה דרך הפה.
עם כל נשימה הרגישי איך הגוף הולך ונרפה, הראש משתחרר, הפנים נהיות רגועות ושקטות, הצוואר, הכתפיים משוחררים, הידיים, החזה, הבטן וכל אזור הגב התחתון והאגן רגועים ורפויים. המשיכי לנשום עמוק והרגישי איך הרגליים נהיות רפויות ורגועות מהירכיים ועד אצבעות כפות הרגליים.

שיח אברהםSolaray - שיח אברהם, 100 כמוסות צמחיות

תמיכה לנשים בזמן המחזור

קני עכשיו באתר iHerb בעברית

אם את מרגישה שיש עדיין מתח כלשהו המשיכי לקחת נשימות עד אשר תחושי כי כל הגוף רפוי ורגוע.
ועכשיו כשהגוף רפוי ורגוע התבונני בדמיונך ברחם שלך, איך היא נראית, מה היא מכילה, איך היא מרגישה. קחי נשימה עמוקה ודמייני את האויר נכנס אל הרחם ממלא אותו באור ורוגע, את יכולה להניח ידיים על אזור הבטן התחתונה במידה ומרגיש לך כי זה נכון עבורך.

קחי נשימה נוספת והמשיכי להתבונן על הרחם שלך, דמייני איך הרחם נקי מכל הרירית אשר אינה נחוצה לה עוד, איך היא פולטת אותה באהבה, בקלות ובזרימה החוצה ללא כל התנגדות או קושי.
קחי שוב נשימה עמוקה ובשאיפה דמייני איך כל מה שצריך לצאת מהרחם יוצא, נפלט החוצה.
המשיכי לקחת נשימות ולדמיין את הרחם מתנקה, מתחדשת ומתפנה מכל מה שאינו משרת אותה יותר, עשי זאת עד אשר תרגישי רוגע ושלווה באזור הבטן.

כאשר את מוכנה, הזיזי בעדינות את הידיים, הרגליים, סובבי מעט כתפיים וכאשר תרגישי שזה הזמן פתחי עיניים בזהירות וחזרי לחדר, לכאן ועכשיו.

דילוג לתוכן