צמחי מרפא לכאבי מחזור

צמחי מרפא לכאבי מחזורכאבי מחזור הם התכווצויות וכאבים המשפיעים ברוב המקרים על הבטן התחתונה, אך עשויים להקרין אף לגב התחתון והירכיים. מומחים סבורים שהכאבים מתרחשים כתוצאה מרמות עודפות של פרוסטגלנדינים, חומרים דמויי הורמונים המקושרים לכאב ודלקת.

הכאבים נוטים להופיע לפני מחזור הווסת ובמהלך הימים הראשונים. חלק מהנשים חוות גם צואה רופפת, כאבי ראש, בחילות או סחרחורות.

שמן פיגם

שמן פיגם - שמן הפלא להקלה בכאבי מחזור

מריחת השמן על הבטן התחתונה מניעה את הרחם ומשככת כאב.

למידע נוסף והזמנה עם שליח עד הבית הקליקי כאן

עד היום, המדע טען שהטיפול התרופתי לכאבי מחזור הוא מוגבל. מאמר זה סוקר מספר סוגי צמחי מרפא המומלצים על ידי מטפלים אלטרנטיביים.

ג'ינג'ר

זהו צמח מחמם העשוי לסייע בהקלת הכאבים והרגעת בעיות וסת באמצעות הורדת רמות פרוסטגלנדינים, ונלחם גם בעייפות נפוצה הקשורה לתסמונת קדם וסתית.

במחקר שנערך בשנת 2009, נשים שלקחו 250 מיליגרם כמוסות ג'ינג'ר, ארבע פעמים ביום, במשך שלושה ימים מתחילת המחזור החודשי, חוו הקלה בכאב ברמה השווה למשתתפות המחקר שקיבלו איבופרופן להקלת הכאבים.

שיח אברהםSolaray - שיח אברהם, 100 כמוסות צמחיות

תמיכה לנשים בזמן המחזור

קני עכשיו באתר iHerb בעברית

סקירת מחקר זה ומחקרים נוספים על ג'ינג'ר להקלת כאבי מחזור מדווחת שהשפעת הקלת הכאבים נמצאה עקבית.

צמחי מרפא סיניים

במחקר שפורסם בשנת 2008, מדענים בחנו 39 מחקרים, שכללו 3,475 שנים, והסיקו שצמחי מרפא סיניים עשויים להקל כאבי מחזור באופן יעיל יותר מאשר משככי כאבים ללא מרשם.

רוב המשתתפות במחקר קיבלו נוסחאות המכילות חמישה או שישה צמחי מרפא המשמשים ברפואה הסינית המסורתית, כגון שורש אנג'ליקה סיני, פרי שומר, שורש ליקוריץ, קליפת קינמון ושורש אדמונית אדומה.

סקר שפורסם בשנת 2014 בכתב העת Journal of Ethnopharmacology, קבע שנוסחת צמחים המומלצת בטייוואן בתדירות גבוהה לכאבי מחזור חזקים היא שורש אנג'ליקה ואבקת פוני. מרפאים סיניים מאמינים שצמח זה מכיל חומרים משככי כאבים ואנטי דלקתיים טבעיים.

קריסטל סטאר וומנס בסט פרנדקריסטל סטאר - חברתה הטובה של האישה.

16 צמחי מרפא מספקים תמיכה לזמן המחזור.

קני עכשיו באתר iHerb בעברית

שומר

צמח בעל טעם דמוי ליקוריץ ומרקם דמוי סלרי. שומר מכיל תרכובת המשפיעה על עוויתות, המסייעת בהקלת כאבי מחזור בקרב חלק מהנשים. המחקר הזמין כולל מחקר שפורסם בשנת 2015 בכתב העת Journal of Nursing and Midwifery Research, אשר בחן את השפעות תמצית השומר על חומרת הכאב.

לצורך המחקר 105 נשים עם כאבי מחזור קלים עד בינוניים לקחו תמצית שומר, תמצית ויטקס וחומצה טבעית, או פלצבו. במהלך שני המחזורים לאחר הטיפול הטבעי, הנשים שקיבלו את נוסחאות הצמחים חוו השפעה גדולה יותר לעומת הנשים שקיבלו פלצבו.

קליפת אורן

תמצית עץ האורן הזמינה בצורת תוסף נמצאה כמפחיתה באופן משמעותי כאבי מחזור, כך שהשימוש במשככי כאבים ירד משמעותית בקרב קבוצת נשים שסבלו מהכאבים והשתתפו במחקר בשנת 2008.

מחקר קטן נוסף שנערך בשנת 2014 מצא גם הפחתת כאב בקרב נשים שנטלו תוסף קליפת אורן במשך שלושה חודשים.

יעילות צמחי מרפא – נשים ששוקלות להשתמש בצמחי מרפא או שיטות אחרות של רפואה אלטרנטיבית להקלת כאבי מחזור צריכות להתייעץ תחילה עם הרופא על מנת לשקול את היתרונות והחסרונות. אם כאבי המחזור חזקים, הם עשויים להוות סימן לבעיות אותן יש להעריך על ידי רופא.

דילוג לתוכן