דיקור סיני לכאבי מחזור

דיקור סיני לכאבי מחזורסקירה חדשה של 27 מחקרים שהתמקדו בטיפולי רפואה משלימה, וכללו למעלה משלושת אלפים נשים, מצאה כי דיקור סיני מספק הקלה לטווח הקצר מכאבי מחזור מוגזמים, הנקראים גם דיסמנוריאה.

המקור לדיקור סיני הוא ברפואה הסינית העתיקה, הגורסת שצ'י, או כוח החיים, זורם דרך המרידיאנים, או הערוצים של הגוף, הקשורים במהותם לבריאות. מאות נקודות דיקור ממוקמות לאורך מרדיאנים אלו, וניתן לטפל בהם בגישת גירוי המסייע לזרימת צ'י תקינה. צ'י תקוע עלול לגרום לכאבים בכל מקום בגוף, ואצל חלק מהנשים, מצב זה מתבטא בכאבי מחזור.

שמן פיגם

שמן פיגם - שמן הפלא להקלה בכאבי מחזור

מריחת השמן על הבטן התחתונה מניעה את הרחם ומשככת כאב.

למידע נוסף והזמנה עם שליח עד הבית הקליקי כאן

השפעת דיקור סיני לכאבי מחזור

דיקור סיני מגביר את זרימת הדם לרחם ומרגיע את השרירים באופן זהה להנחת כרית חמה להפחתת התכווצויות הרחם. טיפול משלים זה מגביר אף את שחרור האנדורפינים, מפחית כאב ומשפר תסמיני תסמונת קדם וסתית, כולל עצבנות ושינויים במצבי הרוח, ופועל במהירות.

ההיבט החשוב ביותר של טיפול בדיקור סיני הוא ויסות ההורמונים במוח. באמצעות השפעה על ההורמונים, בדומה לשימוש בגלולות למניעת הריון, הטיפול עשוי להקל את תסמיני כאבי המחזור או השינויים במצב הרוח. דיקור סיני משתמש באנרגיה של הגוף כדי לאזן באופן טבעי את ההורמונים.

מהלך טיפול בדיקור סיני

במהלך הטיפול, מחטים דקות מוחדרות לנקודות דיקור ונשארות על הגוף במשך עשרים דקות עד חצי שעה, כשהמטופלת שוכבת ונרגעת. עומק החדרת המחטים משתנה אך הן ממוקמות מעל השכבה החיצונית של העור בלבד, בהתאם לערוצי הצ'י בהם יש לטפל. כשהטיפול מבוצע על ידי מדקר סיני מיומן, הוא אינו כרוך בכאבים.

שיח אברהםSolaray - שיח אברהם, 100 כמוסות צמחיות

תמיכה לנשים בזמן המחזור

קני עכשיו באתר iHerb בעברית

אם טיפול שגרתי בדיקור סיני אינו מקל את כאבי המחזור, ניתן לעבור לשלב הבא עם דיקור סיני חשמלי, במהלכו מופעלים אף זרמים חשמליים באמצעות מחטי הדיקור. יחד עם זאת, המטפל ינקוט בצעד זה רק במקרה בו הצ'י אינו שב לזרימה ללא גירוי חזק יותר. הצורך בדיקור חשמלי נקבע בהתאם לשינויי האנרגיה בגוף במהלך הטיפול.

יעילות דיקור סיני לכאבי מחזור

מחקרים מוכיחים שטיפול זה מוביל לירידה בהתכווצויות הווסת. החוקרים הגיעו למסקנה לפיה דיקור סיני מפחית את כאבי המחזור, והחוקרים מצאו אפילו שהנשים שחוו כאבי מחזור חזקים, חוו הקלה משמעותית יותר מהטיפול, השוואה לשימוש במשככי כאבים ללא מרשם.

הסיכונים בדיקור סיני נמוכים ביותר, במיוחד אם לא מתרחשות הפרעות דימום או לא שהמטופלת אינה נושאת קוצב לב. יש לקבל דיקור סיני ממטפל מוסמך בלבד, אך יש לזכור כי בעוד שנשים רבות חוות הקלה משמעותית בכאבי המחזור כתוצאה מהטיפול, הוא עשוי שלא להתאים לכולן.

דילוג לתוכן