שמן פיגם לטיפול טבעי והקלה בכאבי מחזור

מספר הולך וגדל של נערות ונשים מעידות כי מריחת שמן פיגם על איזור הבטן התחתונה – מסייע בהקלה משמעותית בכאבי הבטן התחתונה שהן חוות במחזור. החיפוש אחר טיפול טבעי לכאבי מחזור ולהתכווצויות בבטן התחתונה הביא אותנו הפעם אל צמח המרפא העתיק ממנו מפיקים את שמן הפיגם המציע חלופה מבורכת לשיטות הקונבנציונליות.

"כאבי מחזור: אתגר משותף והחיפוש אחר פתרונות טבעיים"

כאבי מחזור הם אי נוחות חוזרת שחוות נשים רבות במהלך המחזור החודשי שלהן. זה מאופיין לרוב בכאבי בטן תחתונה והתכווצויות, שיכולות לנוע בין קלות לחמורות. בעוד שהרפואה המערבית מציעה אפשרויות פרמצבטיות שונות כדי להקל על התסמינים הללו, נשים רבות בכל גילאי המחזור, מחפשות חלופות טבעיות להקלה על כאבים אלו.

טיפולים טבעיים לא רק מספקים גישה הוליסטית לניהול כאבי מחזור, אלא הם גם מציעים את היתרון של מזעור תופעות לוואי אפשריות הקשורות לתרופות. פתרון טבעי כזה שצבר פופולריות הוא שמן פיגם (Ruta graveolens OIL).

שמן פיגם

שמן פיגם - שמן הפלא להקלה בכאבי מחזור

מריחת השמן על הבטן התחתונה מניעה את הרחם ומשככת כאב.

למידע נוסף והזמנה עם שליח עד הבית הקליקי כאן
 • הבנת כאבי מחזור:
  כאבי מחזור, המכונה מדעית דיסמנוריאה, נגרמים כתוצאה מהתכווצות הרחם כשהוא משיל את רירית הגוף שלו במהלך הווסת. תהליך זה מוביל לשחרור של פרוסטגלנדינים, חומרים דמויי הורמונים המעוררים דלקת וכאב. בעוד שאי נוחות קלה היא נורמלית, כאבי מחזור חמורים יכולים להשפיע באופן משמעותי על איכות החיים של האישה. הרפואה המערבית מסתמכת בדרך כלל על משככי כאבים, כגון תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידליות (NSAIDs), כדי לנהל את התסמינים הללו.
 • היכרות עם שמן פיגם:
  לשמן הפיגם, שמקורו בצמח הפיגם (Ruta graveolens), יש היסטוריה ארוכה של שימוש רפואי שנמשך אלפי שנים. צמח זה שימש באופן מסורתי למטרות שונות, כולל טיפול במחלות וגירוש שדים. בשנים האחרונות, שמן פיגם זכה לתשומת לב בזכות היתרונות הפוטנציאליים שלו בהקלה על כאבי מחזור. שמן אתרי זה מופק מהעלים והפרחים של צמח הפיגם, ומאמינים שהוא בעל תכונות משככות כאבים ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להקל על כאבי התקופה.
 • הפוטנציאל של שמן פיגם להקלה על כאבי מחזור:
  כשמדובר בשימוש בשמן פיגם לשיכוך כאבי וסת, מומלץ למרוח כמה טיפות על הבטן התחתונה ולעסות בעדינות את האזור. טכניקה זו יכולה לעזור לעורר את תנועת הרחם, לספק הקלה מהתכווצויות ואי נוחות. מומלץ לחזור על תהליך זה 2-3 פעמים ביום או לפי הצורך במהלך המחזור החודשי. עם זאת, חשוב לציין שאסור לחשוף עור שמרחנו בשמן פיגם לאור שמש ישיר (כמו כל שמן שמורחים על העור ולא טוב לחשוף לשמש ישירה). בנוסף, נשים בהריון צריכות להימנע משימוש בשמן פיגם בשל השפעותיו הפוטנציאליות על התכווצויות הרחם.

כוחו של צמח הפיגם: מבט על השימושים ההיסטוריים והיתרונות הרפואיים שלו

לצמח הפיגם, הידוע מדעית בשם Ruta graveolens, יש היסטוריה עשירה של שימוש רפואי המתפרש על פני אלפי שנים. צמח מרפא רב-שנתי עשבוני זה יליד אזור הים התיכון וזכה להערכה בזכות תכונותיו הטיפוליות מאז ימי קדם. בתרבויות שונות, האמינו לצמח הפיגם תכונות קסומות ומגנות, מה שהוביל לשימוש בו בטקסים ובטקסים.השימושים ההיסטוריים של צמח הפיגם מגוונים ומרתקים. במצרים העתיקה הוא נחשב לעשב מקודש והיה בשימוש בטקסים דתיים. הצמח נוצל גם למטרות רפואיות, כאשר העלים והפרחים שלו שימשו לטיפול במגוון מחלות, כולל בעיות עיכול, מצבי נשימה והפרעות מחזור. באירופה של ימי הביניים, צמח הפיגם היה מרכיב פופולרי בתרופות צמחיות, האמין כמקל על סימפטומים של גאוט, שיגרון ואפילפסיה.

כיום, מחקר מדעי שופך אור על היתרונות הרפואיים הפוטנציאליים של צמח הפיגם. ידוע כמכיל תרכובות ביו-אקטיביות שונות, לרבות אלקלואידים, פלבנואידים ושמנים אתריים, התורמים לסגולותיו הטיפוליות. תרכובות אלו הוכיחו השפעות אנטי דלקתיות, משככות כאבים ואנטי מיקרוביאליות, מה שהופך את צמח הפיגם לתרופה טבעית מבטיחה למגוון רחב של מצבים.

בכל הנוגע לשיכוך כאבי מחזור, התכונות משככות כאבים ואנטי דלקתיות של צמח הפיגם רלוונטיות במיוחד. השמן האתרי המופק מהצמח פיגם, ידוע כמסייע להקל בעת התכווצויות בבטן התחתונה הנגרמות בתקופת המחזור החודשי. 

כיצד להשתמש בשמן פיגם להקלה על כאבי מחזור: מדריך פשוט

שימוש בשמן פיגם לשיכוך כאבי תקופה הוא תהליך פשוט שניתן לשלב בקלות בשגרת הטיפול העצמי שלך. להלן מדריך פשוט שיעזור לך להפיק את המרב מהתרופה הטבעית הזו:

שיח אברהםSolaray - שיח אברהם, 100 כמוסות צמחיות

תמיכה לנשים בזמן המחזור

קני עכשיו באתר iHerb בעברית

 • מרחי על הבטן התחתונה:
  טפטפי מעט משמן הפיגם ועסי איתו בעדינות את איזור הבטן התחתונה, שם נמצא הרחם. השתמשי בתנועות מעגליות והפעילי לחץ עדין מאוד כדי לקדם את הספיגה ולהעניק הקלה. את יכולה גם למרוח את השמן על הגב התחתון שלך אם אתה חווה כאבים באזור זה במהלך המחזור שלך.
 • העיתוי הוא המפתח:
  עם הופעת הכאב יכול לשמש אותך הפיגם כטיפול מיידי לכאבי המחזור. לתוצאות מיטביות, מרחי את שמן הפיגם על הבטן התחתונה 2-3 פעמים ביום, או לפי הצורך, במהלך המחזור החודשי. עדיף להתחיל להשתמש בשמן יום או יומיים לפני תחילת המחזור, עם הופעת הסימנים הראשונים המעידים על התחלתו, כדי לעזור למנוע או למזער את הופעת הכאב.
 • שלבי עם טיפול בכרית חמה:
  כדי לשפר את ההשפעות משככות הכאב של שמן פיגם, שקלי להשתמש בכרית חימום או בבקבוק מים חמים על הבטן התחתונה לאחר מריחת השמן. מומלץ להנחי מגבת בין האזור המרוח ולבין הכרית החמה. החום יכול לעזור להרפות את השרירים ולהקל עוד יותר על אי הנוחות.
 • הקשיבי לגוף שלך:
  החוויה של כל נערה ואשה עם כאבי מחזור עשויה להשתנות, ולכן חיוני להקשיב לגוף שלך ולהתאים את התדירות וכמות שמן הפיגם שאת משתמשת בו. אם את מגלה שהשמן אינו מספק את ההקלה הרצויה, ייתכן שיהיה עליך להתנסות בתדירות מריחה גבוהה יותר בימים הכואבים יותר – למשל כל שעתיים שלוש למשך אותו יום, וכמובן שאין בכל האמור להוות תחליף לייעוץ מקצועי עם רופא/ה.

אמצעי זהירות חשובים בעת שימוש בשמן פיגמי: מי צריך להימנע מכך?

בעוד ששמן פיגם יכול להיות תרופה טבעית רבת ערך להקלה על כאבי המחזור, חיוני להיות מודעים לאמצעי זהירות מסוימים ולנשים שצריכות להימנע מהשימוש בו. הנה כמה שיקולים חשובים:

 1. חשיפה לשמש:
  חשוב להימנע מחשיפה לשמש לאזור בו נמרח שמן פיגם. הסיבה לכך היא ששמן (כל שמן) שמרוח על הגוף האדם, מגביר רגישות העור לאור השמש, מה שמוביל לסיכון גבוה יותר לכוויות שמש או נזק לעור. אם אתה מתכננת לבלות בחוץ, הקפידי לכסות את האזור וכמובן להשתמש בקרם הגנה כדי להגן על העור שלך.
 2. נשים בהריון:
  בשל השפעותיו הפוטנציאליות על הרחם, נשים הרות נדרשות להימנע משימוש בשמן פיגם. עדיף תמיד להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני השימוש בכל תרופות צמחיות במהלך ההריון כדי להבטיח את בטיחות האם והתינוק.
 3. אלרגיות או רגישויות:
  כמו בכל שמן אתרי, לחלק מהאנשים יכולות להיות אלרגיות או רגישויות לשמן פיגם. לפני השימוש בו בפעם הראשונה, בצעי בדיקת מדבקה על ידי מריחת כמות קטנה של שמן פיגם על אזור קטן של העור ועקבי אחר תגובות שליליות במידה ויהיו. אם את חווה גירוד, אדמומיות או נפיחות, הפסיקי מיד את השימוש.
 4. מצבים רפואיים ותרופות:
  אם יש לך מצבים רפואיים בסיסיים או שאת נוטלת תרופות, חיוני להתייעץ עם איש מקצוע רפואי לפני השימוש בשמן פיגם. מצבים רפואיים מסוימים או תרופות עלולים לקיים אינטראקציה עם השמן, מה שעלול לגרום לתופעות לוואי או סיבוכים לא רצויים.

לסיכום, שמן פיגם מציג אלטרנטיבה טבעית וותיקה לנשים המעוניינות להקל על כאבי מחזור. על ידי מריחת השמן 2-3 פעמים ביום על איזור הבטן התחתונה. עם זאת, חשוב להימנע מחשיפה לשמש של האזור המטופל ונשים הרות מומלצות לא להשתמש בו. כמו בכל הטיפולים, אנשים צריכים להתייעץ עם ספק שירותי הבריאות שלהם לפני התחלת משטר חדש כלשהו.

שמן פיגם – שמן הפלא – מסייע בהקלה של כאבי מחזור ולמגוון רחב של בעיות נוספות כמו דלקת פרקים, כאבי ראש, טחורים ועוד.
הקליקי למידע ורכישה

דילוג לתוכן