טיפול משלים לכאבי מחזור

טיפול משלים לכאבי מחזורנשים רבות סובלות מכאבי מחזור מדי חודש, בעוצמה המשתנה מאישה לאישה. חלק מהנשים סובלות מכאבים מתישים.

גלי הכאבים מלווים במקרים רבים בכאבי ראש, סחרחורות, בחילות, הקאות ושלשולים. הכאב עשוי להתחיל כיממה לפני המחזור החודשי ולהימשך יומיים עד שלושה. רוב הנשים נוטלות משככי כאבים ללא מרשם, או תרופות מרשם לכאבי מחזור חזקים, אך ניתן אף לטפל בכאבים בגישות טיפולים משלימים.

שמן פיגם

שמן פיגם - שמן הפלא להקלה בכאבי מחזור

מריחת השמן על הבטן התחתונה מניעה את הרחם ומשככת כאב.

למידע נוסף והזמנה עם שליח עד הבית הקליקי כאן

טיפולים משלימים להקלת כאבי מחזור

מספר תרופות טבעיות זמינות להקלת כאבי מחזור, אך מומלץ לנקוט אף בגישות טיפולי גוף-נפש המסייעים לטווח הארוך בהקלת הכאבים.

טיפולים תזונתיים

תזונה נכונה קבועה צריכה להיות בראש סדר העדיפויות! במקרים רבים, הכאבים נובעים ממצב דלקתי בגוף, וחשוב להימנע ממזונות המגבירים את התגובה הדלקתית. מזונות בעלי ערכים גליקמיים גבוהים, ידועים בהגברת רמות הכימיקלים הדלקתיים בגוף. גישות הוליסטיות כוללות טיפולים משלימים, צמחי מרפא ותזונה אנטי דלקתית.

הימנעות מפחמימות מעודנות – יש לאכול יותר דגנים מלאים כגון שיבולת שועל, דוחן, אורז מלא, קינואה, כוסמת, שפע ירקות טריים, ולפחות שתיים או שלוש מנות פירות טריים ביום.

שיח אברהםSolaray - שיח אברהם, 100 כמוסות צמחיות

תמיכה לנשים בזמן המחזור

קני עכשיו באתר iHerb בעברית

הימנעות ממזונות מתוקים וסוכרים מעובדים – מומלץ לבחור כמויות מוגבלות ביותר של דבש ולהימנע ככל הניתן ממתיקים מלאכותיים.

הימנעות ממוצרי חלב – גניקולוגים רבים מדווחים על ירידה בכאבי מחזור בקרב מטופלות שנמנעו ממוצרי חלב. אם בוחרים לאכול אותם, מומלץ לרכוש חלב אורגני על מנת להימנע מתוספת ההורמונים.

הפחתת בשר אדום וחלמוני ביצים – הם גבוהים בחומצה אראצ'ידונית (AA) המגדילה את הדלקת בקרב חלק מהנשים. פעם או פעמיים בשבוע ניתן לאכול בשרים וביצים אורגניים על מנת להימנע מתוספת ההורמונים.

ויטמינים

מסייעים להשלמת החוסרים התזונתיים בגוף. הם כוללים:

קריסטל סטאר וומנס בסט פרנדקריסטל סטאר - חברתה הטובה של האישה.

16 צמחי מרפא מספקים תמיכה לזמן המחזור.

קני עכשיו באתר iHerb בעברית

ויטמין Aניתן לקחת אותו כתוסף או כמקור מזון טבעי שלם הנמצא בדג בקלה או גזר. ויטמין זה מסייע לשמירת רמות יציבות של אסטרוגן.

מגנזיום – מסייע להרגעת רקמת שריר חלקה ומפחית באופן משמעותי כאבי מחזור. מחסור במגנזיום הוא הגורם המוביל לכאבי מחזור.

אומגה 6 – מפחית את הסיכון לדלקת ומשפר את תפקוד הרחם.

תמיכת צמחי מרפא

מסייעים להקלת כאבי מחזור חזקים ומסייעים באיזון הורמונאלי, מצב נפשי או רגשי והקלת רמות הכאב. צמחי מרפא מחולקים לתתי קבוצות, וכל קבוצת צמחים מתאימה לסוגים שונים של כאבי מחזור. מומלץ להתייעץ עם נטורופת או הומיאופת כדי לקבוע את פורמולות הצמחים המתאימות באופן אישי.

דונג קואי

צמח נפוץ להפחתת כאבי וסת בקרב נשים עם רחם רגישה וזרימת דם נמוכה במהלך המחזור החודשי. דונג קואי פועל על מערכת הדם ומערכת הלימפה ומפחית גודש ברקמות. הוא מכיל אף משככי כאבים וחומרים אנטי דלקתיים טבעיים.

הוא מרגיע באופן משמעותי את מערכת העצבים, ויעיל לנשים הסובלות מחרדות או מתח בתסמונת קדם וסתית. דונג קואי משמש אף מהמאה ה-16 כצמח נפלא לאיזון הורמונאלי, וחיזוק תפקוד מערכת הרבייה הנשית.

קוהוש שחור – צמח אנטי דלקתי נפלא בהפחתת עוויתות שרירים, כולל שרירי שלד הקשורים בכאבים מקרינים על הגב התחתון והברכיים.

יאם פראי – נפלא לטיפול ברקמות השרירים, הפחתת התכווצויות שרירי הרחם והשחלות, ומסייע בכאבי וסת וכאבי אגן כרוניים.

זנגביל (ג'ינג'ר) – כשכאבי המחזור מלווים בבחילות, הקאות או שלשולים הנובעים משינויים הורמונאליים, ג'ינג'ר הוא אחד הצמחים הטובים ביותר להרגעת הבטן, ופועל כחומר אנטי דלקתי.

קמומיל – פרח קטן ומתוק המשמש כתרופה אנטי דלקתית ויעיל לנשים הסובלות מעצירות התורמת לכאבי המחזור. זהו צמח מרגיע המסייע אף להפחתת הלחץ, הרגעת מערכת העצבים והשפעה על מצב מנוחה בגוף. הוא שימושי ביותר להקלת התכווצויות וסת המלוות בחרדה ועצבנות.

דילוג לתוכן