סוגי כאבים

סוגי כאביםכאבי מחזור הם כאבים מתישים המופיעים בסוגים שונים. כאבים שהיו בעבר נסבלים, הופכים פתאום לחמורים, או שהם נמשכים גם לאחר שהמחזור החודשי נגמר. כאבים שמשתנים מבחינת הסוג, העוצמה או התדירות, מהווים דגל אדום ממנו לא מומלץ להתעלם.

מדריך זה מספק תובנה לגבי סוגי כאבי המחזור, המצבים עליהם הם עשויים להעיד ושיטות הטיפול המומלצות.

שמן פיגם

שמן פיגם - שמן הפלא להקלה בכאבי מחזור

מריחת השמן על הבטן התחתונה מניעה את הרחם ומשככת כאב.

למידע נוסף והזמנה עם שליח עד הבית הקליקי כאן

כאבי בטן עליונה וזרימה חזקה

במקרים רבים, כאבים אלו מעידים על גידולים שפירים המתרחשים בפנים או מחוץ לדפנות שרירי הרחם. הגורם להם אינו ברור אך אלו הם כאבים נפוצים ביותר, במיוחד בקרב נשים בגילאי שלושים וארבעים. כאבים אלו עשויים להתרחש כתוצאה מדלקת או גידול שנצמד לרחם.

גניקולוג יכול לאבחן את המצב באמצעות סריקות ולקבוע את הצורך בהסרת הגידולים. טיפול זה תלוי בגורמים רבים, כולל המיקום וגודל הגידול. במקביל, היות וגידולים רגישים לאסטרוגן, ניתן לקחת גלולות למניעת הריון על מנת להפחית את הכאבים.

כאבים תכופים בבטן התחתונה

כאבים אלו עשויים להעיד על מחלה דלקתית באגן (PID), או על זיהום רציני של הרחם, השחלות או החצוצרות. מחלת מין שאינה מטופלת, כולל כלמידיה, זיבה או שניהם, עשויות להתרחש ללא תסמינים ולגרום לדלקת.

שיח אברהםSolaray - שיח אברהם, 100 כמוסות צמחיות

תמיכה לנשים בזמן המחזור

קני עכשיו באתר iHerb בעברית

זהו סוג של כאב "עמום" שאינו זהה לכאבי מחזור אופייניים כגון דקירות או כאבים חדים, אך הוא גורם לחוסר נוחות, ובמהלך המחזור החודשי, כאבים אלו מחמירים.

יש להתייעץ עם גניקולוג ולקבל בדיקה לגילוי הגורם המדויק. אם אכן מדובר בדלקת באגן, יש לקבל אנטיביוטיקה בהקדם האפשרי. הזיהום ניתן לריפוי לחלוטין, אך אם הדלקת אינה מטופלת במשך זמן רב מדי, רקמה צלקתית עשויה להיווצר במערכת הרוויה ולפגוע בפוריות.

כאבי בטן חדים בצד ימין

מעידים על מחלת השחלות המתרחשת כשציסטה או גורם אחר מוביל להתפתלות השחלה, וניתוקה מזרימת הדם. זהו סוג של כאב חזק ופועם העלול להוביל למצב חירום רפואי אמיתי, כגון אובדן תפקוד השחלה.

הרופא יבצע אולטרסאונד וסריקות אחרות לאבחון המחלה. אם היא מאותרת, יש לבצע ניתוח חירום לפרוסקופי. לעיתים השחלה נראית שחורה, ואז קיים צורך בהסרתה. למרבה המזל, השחלה השנייה תשתלט על תהליך הביוץ ועל ייצור האסטרוגן.

קריסטל סטאר וומנס בסט פרנדקריסטל סטאר - חברתה הטובה של האישה.

16 צמחי מרפא מספקים תמיכה לזמן המחזור.

קני עכשיו באתר iHerb בעברית

כאבי גב תחתון

כאבים אלו עשויים להיות מתישים ביותר אך אינם מעידים על מצב רציני, וחולפים בתוך מספר ימים לאחר תחילת המחזור החודשי.

התכווצויות הרחם הם אחד הגורמים לכאבי גב תחתון. הם מתרחשים כשרירית הרחם העודפת נדחפת החוצה דרך הנרתיק עם דם הווסת. זהו תהליך שפועל בדומה להתכווצויות במהלך לידה. הכאב נגרם כתוצאה מפעילות אינטנסיבית של השרירים.

תרופות נגד כאב כגון תרופות אנטי דלקתיות מתאימות למקרים פחות חמורים של כאבי גב תחתון הקשורים למחזור הווסת. משככי כאבים במרשם עשויים להיות נחוצים לכאבי גב תחתון חמורים בתקופה זו.

כאבי ברכיים

השרירים בברכיים מתפקדים באופן שונה בנקודות שונות במהלך המחזור החודשי. השינוי בתפקוד השרירים משפיע על המפרקים ועשוי לגרום לכאב רציני.

חוקרים בדקו במשך שנים אם חלק מהסיבות לכאבי הברכיים קשורות לשינויים הורמונאליים במחזור החודשי. הם מסבירים שהיות ופרוגסטרון ואסטרוגן משפיעים על תפקוד מערכת העצבים, המחזור החודשי עשוי להשפיע על האופן שבו נשים מפעילות את השרירים.

האופן שבו המוח מפעיל את הנוירונים האחראים על תנועת השרירים, משתנה בחלק האחרון של המחזור החודשי, כשהפרוגסטרון יורד ורמות האסטרוגן נשמרות. אך למרות הכאבים, מומלץ בתקופה זו להקפיד על פעילות גופנית באמצעות אימוני כוח, לשיפור תפקוד שרירי הברכיים.

דילוג לתוכן