אמונות טפלות על כאבי מחזור

אמונות טפלות על כאבי מחזורבזמן מחזור מומלץ לישון על הצד, ממש לא כדאי לעשות פעילות גופנית, כדאי שלא לאכול מאכלים שומניים כי גם ככה יש נטייה לפצעים לצאת – אלו הן רק חלק מהאמירות והאמונות התפלות על כאבי מחזור ובכלל על תקופת הוסת. מדוע נוצר הכאב בזמן המחזור, מה נכון ומה מומלץ להשאיר בגדר אמונה תפלה במאמר הבא

מדוע כואב לנו לפני ובזמן המחזור?

בזמן המחזור הרחם מתכווץ מה שגורם לכאבים, ממש כמו בלידה. השריר של הרחם הוא זה שמתכווץ במטרה להוציא החוצה את ההפרשות לנרתיק. בנוסף, שינויים הורמונליים המתרחשים בגוף, מצב דלקתי, דימום מרקמת רירית הרחם, בעיות או שינויים במבנה האגן וגידולים ברקמת שריר הרחם, יכולים גם כן לעורר את הכאב. פרט לכאבים יש נשים הסובלות גם מתכיפות במתן שתן בזמן המחזור, מבחילות, כאבי ראש, סחרחורות ואפילו הקאות.

שמן פיגם

שמן פיגם - שמן הפלא להקלה בכאבי מחזור

מריחת השמן על הבטן התחתונה מניעה את הרחם ומשככת כאב.

למידע נוסף והזמנה עם שליח עד הבית הקליקי כאן

אמונה מספר 1: בת זוגתך במחזור – תפוס מרחק!

אמונה זו נכונה באופן חלקי. בזמן מחזור הגוף נמצא במצב של חוסר איזון במערכת ההורמונלית. חלק מאותו חוסר איזון גורם לשינויים קיצוניים במצב הרוח, אצל חלק מהנשים. זה לא בהכרח שאם את נמצאת במחזור אז את גם עצבנית, אבל זה כן אפשרי.

אמונה מספר 2: פעילות גופנית במחזור איננה מומלצת

פעילות גופנית בריאה לגוף ומסייעת במגוון של מצבים פיזיולוגיים. היא מחזקת את השרירים, משפרת סיבולת לב ריאה, מאטה את תהליך ההזדקנות ומעלה את רמות האנרגיה. נכון שכאבי המחזור יכולים למנוע מאיתנו לבצע את אותה פעילות שאנו רגילות בשאר החודש, אבל דווקא כן מומלץ לשלב פעילות מתונה, שכן כך מופרשים לגוף אנדרופינים המסייעים להפחית את הכאב.

אמונה מספר 3: גלולות מונעות את הכאב

גלולות משלבות הורמונים ולכן הן משפיעות על המערכת ההורמונלית של הגוף. נטילת גלולות באופן קבוע מסייעת להפחית את הפעילות של רירית הרחם וכך מופחת הסבל מכאבי המחזור.

שיח אברהםSolaray - שיח אברהם, 100 כמוסות צמחיות

תמיכה לנשים בזמן המחזור

קני עכשיו באתר iHerb בעברית

אמונה מספר 4: קיום יחסים בזמן המחזור או בסמוך לו מונע הריון

נכון חלקית, אך לא מומלץ. זה נכון שהסיכויים להיכנס להריון במחזור אפסיים ונמוכים עד מאוד בסמוך אליו אך מבחינה רפואית אין זה מומלץ שכן הגוף בתקופת הוסת הרבה יותר חשוף לזיהומים, דלקות והידבקויות מסוגים שונים ולכן מומלץ שלא לקיים יחסים בתקופה זו.

אמונה מספר 5: קומפרסים על הבטן מעלימים את הכאב

קומפרסים אכן יכולים להקל על הכאב אך זה מאוד תלוי בעוצמת הכאב אבל חלק מהנשים כן חוות הקלה מסוימת לאחר שהן עושות מקלחת חמה או מניחות קומפרסים על האזור שכואב.

אמונה מספר 6: תחבושות עדיפות על טמפון מבחינה בריאותית

אמונה זו נכונה באופן חלקי. מאוד חשוב להקפיד להחליף טמפון אחת ל4-5 שעות, שכן השארתו עלולה לעודד זיהום אבל אם מחליפים את הטמפון לעתים קרובות, אין סכנה בריאותית. זה נכון שבלילה, כן מומלץ לישון עם תחבושת רק משום שאנו לרוב ישנות יותר מ-5 שעות.

אולי יעניין אותך גם:

קריסטל סטאר וומנס בסט פרנדקריסטל סטאר - חברתה הטובה של האישה.

16 צמחי מרפא מספקים תמיכה לזמן המחזור.

קני עכשיו באתר iHerb בעברית

כיצד כאבי מחזור משפיעים על נפשן של נשים?

דילוג לתוכן