יחסי מין עם כאבי מחזור

יחסי מין עם כאבי מחזוריחסי מין הם פעולה מבורכת אשר במצב תקין אצל שני הצדדים היא מסבה הנאה רבה. עם זאת, ישנן לא מעט נשים (אם כי פה ושם גם גברים) אשר חוות כאבים שונים בזמן קיום יחסי מין.

חלק מהנשים מתארות כאבים אלה ככאבים המזכירים כאבי מחזור. ממה נובעים כאבים בזמן קיום יחסי מין וכיצד ניתן להקל על כאבים אלה?

שמן פיגם

שמן פיגם - שמן הפלא להקלה בכאבי מחזור

מריחת השמן על הבטן התחתונה מניעה את הרחם ומשככת כאב.

למידע נוסף והזמנה עם שליח עד הבית הקליקי כאן

כאבים בזמן קיום יחסים- תופעה שכיחה יחסית

נשים רבות וגם בני הזוג שלהן מתוסכלים מאוד מהמצב בו האישה (לרוב הסובלות מכאבים בזמן קיום יחסים הן נשים) סובלת מכאבים, מה שגורם לחוסר הנאה מקיום היחסים ועקב כך קיום יחסים במידה פחותה עד כדי הימנעות. עם זאת, זו אינה תופעה נדירה. כ- 15-30% מן הנשים סובלות מכאבים במהלך החדירה. הכאבים יכולים להיות באזורים שונים, מן הפות ועד עומק הנרתיק. כשהכאבים הם בעומק הנרתיק הכאב מזכיר כאב מחזור.

לשתף את בן הזוג ולקבל טיפול

למרות שהתופעה אינה נדירה, רבות מעדיפות להסתיר את הקושי, אפילו מבן זוגן ומעדיפות להתעלם מן הבעיה. לקיום יחסים ישנו חלק משמעותי במערכת היחסים בין בני זוג ולכן יש לכך השפעה. מומלץ לשתף את בן הזוג בבעיה ולחשוב יחד איך מתמודדים. יתכן שתמצאו פתרונות טכניים שיקלו. אם לא, כדאי לפנות לטיפול. יש לזכור כל הזמן כי אינך "עוף מוזר". גם אם בסרטים יחסי מין נראים כליל השלמות, במציאות דברים פעמים רבות נראים אחרת אם לא מטפלים ומשתפים.

הסיבות לכאבים בזמן קיום יחסים

הסיבות לכאבים בזמן יחסי מין יכולות להיות שונות, החל ממבנה אנטומי ועד סיבות נפשיות:

שיח אברהםSolaray - שיח אברהם, 100 כמוסות צמחיות

תמיכה לנשים בזמן המחזור

קני עכשיו באתר iHerb בעברית

  • יובש בנרתיק: במיוחד בזמן קיום יחסים, כאשר האישה מגורה, הנרתיק נשטף בחומר סיכה המקל על החדירה ומונע כאב. לעיתים ישנו יובש מסיבות שונות כמו דלקת באזור או פטריה. לעיתים גם שינויים הורמונאליים בעקבות גיל המעבר, הריון או הנקה יכולים להביא ליובש. הטיפול צריך להיות בהתאם לאבחון. לעיתים גם שינוי גלולות יביא לפתרון.
  • וסטיבוליס או וגיניסימוס: שני השמות המסובכים הללו קשורים ולעיתים באים זה בעקבות זה. וסטיבוליס הוא דלקת באזור הכניסה לנרתיק. קיום יחסים במצב זה מביא לתחושת צריבה שיכולה להמשך גם לאחר קיום היחסים. וגיניסימוס הוא כיווץ לא רצוני של שרירי הנרתיק המקשה על החדירה. לעיתים הוגיניסימוס מגיע בעקבות הוסטיבוליס ולעיתים בפני עצמו. הוא יכול לנבוע גם מסיבות נפשיות- פחד, חרדה או חינוך שמרני בו הוצגו יחסי מין כמשהו מלוכלך וטמא. נשים רבות המקבלות הדרכה כיצד להרפות את אזור האגן בשילוב שיחות פותרות את בעיית הוגיניסימוס. גם בוסטיבוליס ניתן לטפל באופן פשוט יחסית.
  • גודל: במיוחד כאשר מבנה הגוף של האישה הוא צר וקטן ואיבר המין של הגבר הוא גדול יחסית יכול להיגרם כאב, גם באזור העמוק יותר. אז דומים הכאבים לכאבי מחזור. לעיתים ישנו מגע בין איבר המין לצוואר הרחם של האישה והדבר גורם לכאבים. קיום יחסי מין בתנוחה שאינה מעודדת חדירה עמוקה יכולה להקל על הכאבים. התנוחה בה האישה שוכבת על גבה ורגליה מורמות פחות מתאימה במצב זה.

לסיכום, יחסי מין אמורים להסב הנאה רבה לשני הצדדים. עם זאת, במיוחד לנשים הם עלולים לגרום לכאבים מסיבות שונות. המצב בו יחסי המין גורמים לכאבים אינו תקין ולא צריך להשלים איתו. פתיחות בין בני הזוג היא קודם כל המפתח לפתרון הבעיה.

שינוי בתנוחות ובקצב החדירה פותר פעמים רבות את הבעיה. אם לא, ישנן דרכים אחרות לפתרון אותן תקבלי מבעלי המקצוע המתאימים בהתאם לשורש הבעיה. לא כדאי להשלים עם כאבים בזמן קיום יחסים. עם כאבי המחזור את נפגשת מספיק בזמן המחזור.

דילוג לתוכן