טיפול מיידי לכאבי מחזור

טיפול מיידי לכאבי מחזורלמעלה ממחצית הנשים מדווחות על כאבים כתוצאה מעוויתות במשך יום או יומיים בחודש. בעוד שברוב המקרים כאבי מחזור אינם מעידים על מצב בריאותי חמור, הם עשויים לשבש את החיים.

כדי לסייע בהקלת הכאב, מאמר זה סוקר מספר טיפולים מיידיים שעשויים לסייע. אם הכאבים חמורים או שלא ניתן לחוות הקלה למרות אפשרויות אלו, יש להתייעץ עם הרופא על מנת לשלול בעיות בריאותיות חמורות יותר.

שמן פיגם

שמן פיגם - שמן הפלא להקלה בכאבי מחזור

מריחת השמן על הבטן התחתונה מניעה את הרחם ומשככת כאב.

למידע נוסף והזמנה עם שליח עד הבית הקליקי כאן

שיפור התזונה להקלת כאבי מחזור

הפחתת השומן בתזונה והגברת צריכת הירקות עשויים לסייע בהפחתת כאבי מחזור. תזונה דלת שומן מפחיתה את רמות הדלקת בגוף. תזונה צמחונית דלת שומן מסייעת לבריאות ומשפיעה באופן עקיף אך משמעותי על כאבי מחזור.

איגוד הלב האמריקאי (AHA) ממליץ להחליף שומנים שאינם בריאים, כגון שומניים רוויים הנמצאים במוצרים מהחי, ולבחור שומנים בריאים יותר כגון שומנים בלתי רוויים שנמצאים בשמן זית. מומלץ גם לבחור מוצרי חלב נטולי שומן, ולהקפיד ש-25-35% מהסך הכולל של צריכת הקלוריות היומית תגיע משומנים בריאים הנמצאים בדגים, אגוזים ושומנים צמחיים.

משככי כאבים בטוחים

לא כל הנשים מעוניינות לצרוך תרופות להרגעת כאבי המחזור, אך שימוש מתון בתרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידיות (NSAOD), כגון איברופופן או נפרוקסן, יכולות לסייע. כאבי מחזור הווסת מתרחשים כתוצאה משחרור מקומי של חומרים הנקראים פרוסטגלנדינים, ותרופות אלו מפחיתות את ייצור הפרוסטגלנדין, מורידים את הדלקת ומרגיעים את הכאב.

שיח אברהםSolaray - שיח אברהם, 100 כמוסות צמחיות

תמיכה לנשים בזמן המחזור

קני עכשיו באתר iHerb בעברית

יש להתייעץ תחילה עם הרופא כדי לוודא שמשככי כאבים אלו הם בחירה טובה, במיוחד אם קיימת היסטוריה של דימום או בעיות בכליות. בנוסף, יש להקפיד לקרוא את התוויות לגבי הנחיות המינון על מנת להבטיח שלא לוקחים בטעות יותר מדי כדורים.

תה להרגעת כאבי מחזור

מספר סוגי תה צמחים עשויים לסייע בהפחתת כאבי וסת, אך היות וחלק מצמחי המרפא עשויים לפעול כמו אסטרוגנים, יש להתייעץ עם הרופא טרם השימוש בהם, במיוחד אם קיימת היסטוריה של סרטן הקשור להורמונים או אם אישה נוטלת תרופות לדילול דם.

תה עם שמן מנטה עשוי לסייע, ומומלץ לנשים הסובלות מכאבי מחזור להתחיל לשתות את התה המספק להן הקלה, בסביבות שבוע לפני המחזור החודשי.

שמן דגים וויטמין B1

מחקר שפורסם בספטמבר 2014 בכתב העת Journal of Health Science, מצא שניתן להקל כאבי מחזור באמצעות נטילת תוספי שמן דגים, ויטמין B1 או שניהם. המחקר נערך בקרב 240 נערות עם כאבי מחזור שקיבלו ויטמין B1 ושמן דגים, ויטמין B1 בלבד, שמן דגים בלבד או פלצבו. הנערות לקחו מאה מיליגרם ליום של ויטמין B1 וחמש מאות מיליגרם תוספי שמן דגים מדי יום.

קריסטל סטאר וומנס בסט פרנדקריסטל סטאר - חברתה הטובה של האישה.

16 צמחי מרפא מספקים תמיכה לזמן המחזור.

קני עכשיו באתר iHerb בעברית

כשהן דיווחו על הכאבים, הנערות שלקחו את שמן הדגים, ויטמין B1 או שניהם, דיווחו על רמות כאב פחות משמעותיות בהשוואה לקבוצת הפלצבו. הכאב גם לא נמשך זמן רב בקרב הנערות שנטלו שמן דגים לבד או ויטמין B1 לבד.

דיקור סיני לכאבי מחזור

מסייע בהקלת הכאבים באמצעות הרגעת מערכת העצבים. הטיפול מוביל לזרימת דם חזקה יותר לאיברים הפנימיים, ומשפיע באופן אנטי דלקתי.

בינואר 2011, מומחים רפואיים בחנו שישה מחקרים שעקבו אחר השפעות דיקור סיני על כאבי מחזור. הם השוו שיטה זו לטיפולים קונבנציונאליים, כגון תרופות אנטי דלקתיות, בקרב 673 נשים. בארבע מחקרים אחרים הם השוו את השפעות הטיפול בדיקור לעומת טיפול קונבנציונלי בקרב 271 נשים.

המדענים מצאו שטיפול בדיקור יכול להפחית את כאבי המחזור, אך סיכמו שיש צורך בהערכה נוספת כדי להיות בטוחים.

עיסוי עם שמנים אתריים להקלת כאבי מחזור

מחקר שפורסם במאי 2012 בכתב העת Journal of Obestetrics and Gynecology, קבע ששימוש בשמנים אתריים כגון שמן פיגם, שמני מרווה ולבנדר, בשילוב עם טיפולי עיסוי עשויים להקל כאבי מחזור וסתיים.

החוקרים נתנו ל-48 נשים עם כאבי מחזור טיפולי עיסוי שכללו מריחת שמנים אתריים מדוללים לריכוז של שלושה אחוזים, על הבטן התחתונה, בתחילת המחזור החודשי. רוב הנשים במחקר זה דיווחו על הקלה משמעותית בכאבים כתוצאה מהטיפולים המשלימים.

דילוג לתוכן